Odpowiedz 
reklamacja wózka dziecięcego-prośba o wymiane
2012-05-30, 10:52 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-05-30 10:54 AM przez wiktoria2676.)
reklamacja wózka dziecięcego-prośba o wymiane
Witam! W grudniu ubiegłego roku kupiłam wózek dziecięcy, użytkuje go od trzech miesięcy. Wózek reklamowałam 22.05.2012r z powodu przechyłu gondoli do przodu-dziecko zsuwało mi się w dół, oprócz tego był wciśnięty mechanizm budki, ale to było dla mnie mało istotne. Wózek po "naprawie" odesłano mi ponownie, ale w protokole reklamacyjnym nie ujęto wcale wady przechyłu gondoli o której pisałam reklamując wózek, natomiast ujęto, że mechanizm budki został wymieniony na nowy. Dzień później po odebraniu przesyłki z wózkiem z "naprawy" podczas użytkowania wózka, cały stelaż pękł, a moje dziecko prawie runęło na ziemie razem z gondolą. Sadze, ze juz za pierwszym razem mogło cos pekac w stelazu i dlatego gondola sie przechylała. Pytanie moje, czy mam prawo żądać od sklepu wymiany wózka na inny tz. z innej firmy, bo firma z której był wózek robi wózki tylko i wyłącznie na tych stelażach co ja miałam, a ja nie wyobrażam sobie wozić dziecko w czymś co w każdej chwili może je skrzywdzić, badź czy moge zadac zwrotu gotówki za wózek. Prosze o pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
2012-05-30, 03:10 PM
RE: reklamacja wózka dziecięcego-prośba o wymiane
Witam, jeżeli chodzi o roszczenia z tytułu gwarancji, to przysługują Pani takie roszczenia jakie opisane są w dokumencie gwarancyjnym, czyli co do zasady udzielający gwarancji zobowiązany jest do usunięcia wady (poprzez nieodpłatną naprawę lub wymianę na nowy).
Natomiast opisany przez Panią problem z wózkiem jest - moim zdaniem - podstawą do zgłoszenia niezgodności towaru z umową, a przy tej podstawie może Pani żądać naprawy lub wymiany na nowy (według Pani wyboru), dopiero jeżeli naprawa lub wymiana na nowy nie będzie możliwa lub będzie zbyt długo trwała może Pani odstąpić od umowy i zażądać zwrotu ceny. oczywiście zamiast tego może Pani zaproponować rozwiązanie ugodowe, tzn. inny wózek w podobnej cenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Skocz do: